Трамп се жали од Германија | Сите содржини | DW | 11.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Трамп се жали од Германија

На средба со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, американскиот претседател Доналд Трамп ја обвини Германија дека поради зависноста од руски гас е „заложник на Русија“.

Гледај видео 00:49

Прочитај го и ова