Традицијата на цврста и искрена соработка продолжува | Северна Македонија | DW | 14.11.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Традицијата на цврста и искрена соработка продолжува

Соработката продолжува, ваква порака денеска од Анкара упатија претседателите на Македонија и Турција, Бранко Црвенковски и Ахмед Неџет Сезер. Турција ќе продолжи со силната подршка за апсирациите на Македонија за членство во НАТО – му порача уште турскиот претседател на Црвенковски кој претстојува во тридневна посета на Турција.

Ахмет Неџет Сезер го прими македонскиот претседател Црвенковски

Ахмет Неџет Сезер го прими македонскиот претседател Црвенковски

Реклама