Традиционален дочек за папата | Сите содржини | DW | 07.05.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Традиционален дочек за папата

Жени во народни носии на скопскиот аеродром го послужија поглаварот на Римокатоличката црква со леб и сол. Папата Франциско покрај од државниот врв беше поздравен и од група граѓани со знамиња на Северна Македонија и на Ватикан.

Гледај видео 01:04

Повеќе во Медија центарот