Тотална блокада на палестинските подрачја | Вести | DW | 01.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Тотална блокада на палестинските подрачја

Израел целосно ги блокира палестинските автономни области. Ниту едно лице не смее да влезе или да ги напушти Западниот Брег и појасот на Газа без специјално одобрение. Блокадата е мерка на заштита од можни терористички напади од страна на радикални Палестинци за време на претстојниот еврејски празник Пасха.