Торнадо го уништи Гринсберг | Вести | DW | 06.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Торнадо го уништи Гринсберг

Силно торнадо го уништи американскиот град Гринсберг во сојузната држава Канзас. Како што јавија властите, најмалку 9 лица го загубија животот во невремето. Метерозолзите измерија брзина на ветрот од 266 киломтери на час.