Торнадо авионите -на располагање на НАТО | Вести | DW | 09.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Торнадо авионите -на располагање на НАТО

Бундесверот денеска ги става на располагање на НАТО во Авганистан своите шест извиднички Торнадо авиони.Тие се наоѓаат во германската база во Маср и Шариф во Северен Авганистан.Пилотите треба да обезбедуваат снимки на талибанските упоришта.Авионите во Авганистан стигнаа во четвртокот.