Топ 10 светски туристички атракции | Сите содржини | DW | 20.08.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Топ 10 светски туристички атракции

Публицистот на туристичкиот водич „Lonely Planet“ ја објави листата на „најдобри светски туристички дестинации“. Експерти и новинари направија листа од најдобри 500 дестинации, од кои ви ги презентираме првите 10.

Прочитај го и ова