Топ 10 германски универзитети за странски студенти | Сите содржини | DW | 22.09.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Топ 10 германски универзитети за странски студенти

Германија е една од најпопуларните земји за странски студенти- а Дојче Веле ви ги претставува десетте универзитети во кои тие најчесто доаѓаат да студираат.

Прочитај го и ова