Топлотен бран ја преплави Европа | Старт | DW | 02.07.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Топлотен бран ја преплави Европа

Појасот со висок воздушен притисок „Анели“ во Европа донесе температури до 40 Целзиусови степени.

Гледај видео 01:41
Now live
01:41 минути