Тони Блер на средба со министрите | Вести | DW | 10.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Тони Блер на средба со министрите

Британскиот премиер Тони Блер се состана со министрите на кабинетот, за да ги информира околу деталите за неговата планирана оставка. Во текот на денов Блер, во неговиот изборен круг во Северна Англија ќе поднесе јавно известување. Набљудувачите очекуваат, дека по десет години Блер премиерската функција ќе му ја предаде на Гордон Браун.