Томсон го презема Ројтерс | Вести | DW | 15.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Томсон го презема Ројтерс

Канадската медиумска група Томсон за околу 13 милијарди евра ја презема британската новинска агенција Ројтерс. Обете фирми во Лондон го потврдија фузионирањето. Потребна е уште согласноста на картелските власти.