Томпсон го презема Ројтерс | Вести | DW | 15.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Томпсон го презема Ројтерс

Канадската медиумска група Томпсон за околу 13 милијарди евра ја презема британската новинска агенција Ројтерс. Обете фирми во Лондон го потврдија фузионирањето. Потребна е уште согласноста на картелските власти.