Тифензе против предлогот на Бекштајн | Вести | DW | 22.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Тифензе против предлогот на Бекштајн

*

Германскиот министер за сообраќај Волфганг Тифензе го отфрли предлогот на премиерот на покраината Баварија Гинтер Бекштајн за намалување на данокот за горива, со оглед на високите цени на бензините. Загубите на државата по овој основ според Бекштајн државата би ги надоместила со воведување на годишна вињета за патничките возила во износ од 120 евра.