Тимот кој дише во еден здив | Теми | DW | 28.05.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Тимот кој дише во еден здив

Тренираат двапати дневно, а потоа правец Букурешт, првата станица за македонската репрезентација на Европското фудбалско првенство. Каква е атмосферата во тимот? ДВ ѕирна на нивниот утрински тренинг:

Гледај видео 01:05

Прочитај го и ова