Тигри и лавови на улиците на Тбилиси | Сите содржини | DW | 14.06.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Тигри и лавови на улиците на Тбилиси

Тигри, лавови, мечки, нилски коњ и други животни излегоа од кафезите во зоолошката градина во грузискиот главен град Тбилиси, откако големо невреме ги уништи оградите. Во невремето животот го загубија најмалку 10 лица.