Теткичка на скејтборд | Панорама | DW | 01.02.2022

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Теткичка на скејтборд

Орби Рој со своите деца почнала да вози скејтборд во средината на 40-тите години, откривајќи нова страст. Таа денес се обидува да ги мотивира другите да се осмелат да испробаат нешто ново, покрај обесхрабувачките осуди и стереотипи. @DWStories @auntyskates

Гледај видео 01:03