1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Здравје

Тест за коронавирусот со врескање

Тобијас Нојрер
29 март 2021

Холандски пронаоѓач тврди дека открил нов тест за коронавирусот. Новиот метод, кој вклучува стоење во кабина и викање и врескање додека ве држи гласот е веќе хит во јавноста, бидејќи дефинитивно е попријатен од вообичаените ПЦР и антиген тестови.. Но, дали е ефикасен?

https://www.dw.com/mk/%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%BE-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%9A%D0%B5/video-56930807
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Членството во Европската политичка заедница не е замена за членството на С.Македонија во ЕУ, во повеќе наврати беше нагласено во Брисел

Прашки самит, европска зима и македонски очекувања

Прескокни го блокот Повеќе теми

Повеќе теми

Врати се на почетната страница