Терор во срцето на Тел Авив | Сите содржини | DW | 09.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Терор во срцето на Тел Авив

Двајца Палестинци синоќа убија четири лица во прометен затворен пазар во центарот на градот. По крвавиот напад во Тел Авив, израелската армија ги засили безбедносните мерки во метрополата.

Гледај видео 01:47
Now live
01:47 минути

Прочитај го и ова