Терористички закани во повеќе земји | Теми на денот | DW | 25.12.2003
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Терористички закани во повеќе земји


Во пресрет на Божик и за време на празникот во многу земји се засилени мерките за безбедност поради опасност од терористички напади.По заканите од Ал Каеда вакви мерки се воведени во Техеран. Загрозени се собено амбасадите на Велика Британија Турција и Швајцарија,која ги претставува САД во главниот град на Иран. И турските служби имаат информации за планирани атентати во земјата,потенцијални атентатори можат да бидат лица од Сирија.Слични предупредувања има за Саудиска Арабија,Бахреин и Јапонија.
Реклама