Терористите од Истанбул „уловени“ на камера | Сите содржини | DW | 30.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Терористите од Истанбул „уловени“ на камера

Турската полиција ги идентификуваше тројцата терористи од аеродромот „Кемал Ататурк“ како државјани на Русија, Узбекистан и Киргистан. Во нападите загинаа 43 лица, а 239 беа повредени.

Гледај видео 00:58

Прочитај го и ова