1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Тереза Меј

Тема

Тереза Меј, родена на 1 октомври 1956 година во Истборн, е британска политичарка и претседател на Конзервативната партија.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики