„Со судењето сите граници ми се отворени“ | Теми | DW | 21.08.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

„Со судењето сите граници ми се отворени“

Им има „пресудено“ на Ѓоковиќ, Федерер, Надал... Го судеше финалето на Олимписките игри во Токио 2021, како судија на средната сервисна линија. Македонската тениска судијка Анета Павловска е горда на постигнатото и вели дека остварила многу од своите цели. Но, за целосно остварување на сонот претстои уште по нешто.

Гледај видео 08:57

Прочитај го и ова