Тензии на северот на Косово | Сите содржини | DW | 28.05.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Тензии на северот на Косово

Во поделената Митровица и во градови каде мнозинство се Србите на Косово се слушаат сирени, а атмосферата е тензична. Косовската полиција уапси десетици лица во утринската операција на северот на земјата.

Гледај видео 00:47

Прочитај го и ова