Теми | DW
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама
Реклама
Реклама
Nordmazedonien | Coronavirus | Pandemie (DW/Petr Stojanovski )

Надминат априлскиот рекорд, нови 120 заразени од коронавирус

Nordmazedonien | Coronavirus | Pandemie (DW/Petr Stojanovski )

Вратени и априлскиот „рекорд“, и боемската опуштеност

Nord-Mazedonien Hristijan Mickoski Vorsitzender VMRO DPMNE (DW/P. Stojanovski)

Мицкоски: Не бев информиран за новите протоколи

Nord-Mazedonien: Venko Filipce, Gesundheitsminister (Regierung Nordmazedonien)

Филипче: Вториот бран е последица на непочитување на мерките

Гледај видео 00:59

Повеќе видео прилози

DW Video-Screenshot | Stefan Simons in Minneapolis

Минеаполис: Германија бара разјаснување по нападот врз тимот на ДВ

Kenia Nairobi | Martha Apisa mit Coronavirus-Frisur (Reuters/T. Mukoya)

Корона-фризура за кревање на свеста за болеста

Казниво „селфи“ со диносауруси

Казниво „селфи“ со диносауруси

USA Minneapolis | Tod George Floyd nach Polizeigewalt | Ausschreitungen & Protest (Reuters/L. Jackson)

Минеаполис не се смирува

Коронавирус: Завеса за безбедно гушкање на баба

Коронавирус: Завеса за безбедно гушкање на баба

Реклама
Гледај видео 01:00

Повеќе видео прилози

Затвор или огромни парични казни за неносење маска

Затвор или огромни парични казни за неносење маска

„Тука сум за две минути“

„Тука сум за две минути“

Држи дистанца!

Држи дистанца!

Како да разговарате со децата за коронавирусот?

Како да разговарате со децата за коронавирусот?

Како правилно се мијат рацете!

Како правилно се мијат рацете!

Italien | Coronavirus: Leere Stühe und Tische in Venedig (picture-alliance/dpa/AP/LaPresse/A. Marinoni)

Невидена Венеција

Спремна ли е Германија да спречи епидемија од коронавирус?

Спремна ли е Германија да спречи епидемија од коронавирус?

За „Медена земја“ знаат и во селата во Пацификот

За „Медена земја“ знаат и во селата во Пацификот

повеќе

Северна Македонија

повеќе

Свет

повеќе

Економија

повеќе

Панорама