Тегобен поглед од небо на настраданите подрачја од поплавите во Германија | Теми | DW | 16.07.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Тегобен поглед од небо на настраданите подрачја од поплавите во Германија

Природната катастрофа во западна Германија зема сѐ поголеми размери. Бројот на загинати продолжува да расте и веќе надмина 100. Повеќе од 1000 лица и натаму се водат како исчезнати. Во дел од погодените подрачја, ситуацијата ѝ натаму е драматична а во дел таа полека се релаксира

Гледај видео 01:20

Прочитај го и ова