Тачи нов лидер на ДПА | Северна Македонија | DW | 01.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Тачи нов лидер на ДПА

Досегашниот потпретседател Мендух Тачи едногласно беше избран на чело на партијата. На дводневниот конгрес во струга се разговара и за тоа што направила партијата меѓу двата конгреса.

Мендух Тачи го наследи Арбен Џафери

Мендух Тачи го наследи Арбен Џафери

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама