Тачи инкогнито во Скопје | Македонија | DW | 15.02.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Тачи инкогнито во Скопје

Косовскиот премиер, Хашим Тачи, во ненадејна и инкогнита посета на Македонија. Пред очекуваното прогласување независност на Косово, македонските сили за безбедност не го подигнаа степенот на готовност.

default

Хашим Тачи - неформална посета на Скопје на негово барање

Реклама