Танос Докос за Дојче Веле | Вести | DW | 05.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Танос Докос за Дојче Веле

*

„Ако нема прогрес по прашањето на името, тогаш крајниот резултат ќе биде грчкото вето, иако таквата опција е негативна за обете страни„ – оценува за Дојче Веле Танос Докос, професор на Универзитетот во Атина. Тој остава и можност НАТО да ја одложи поканата за членство на Македонија како излез од кризата, иако не тврди дека тоа е целта на дипломатската офанзива на грчката министерка за надворешни работи Дора Бакојани.