Тамилските тигри извршија прв воздушен напад | Вести | DW | 26.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Тамилските тигри извршија прв воздушен напад

Тамилските тигри денеска за првпат извршија воздушен напад врз воените сили во Шри Ланка. Бунтовниците имаат најмалку еден помал авион од кој исфрлија бомби врз воен дел од аеродромот во Коломбо. Во нападот загинаа најмалку три лица, а 16 се повредени. Тамилските тигри се закануваат со нови воздушни напади.