Тамара не направи „Горди“ | Панорама | DW | 17.05.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Тамара не направи „Горди“

Тамара Тодевска се пласираше во финалето на Песна на Евровизија со композицијата „Горда“ (Proud). За првпат по седум години Северна Македонија ќе има свој претставник на финалната вечер.

Македонската претставничка Тамара Тодевска се најде меѓу десетте полуфиналисти кои обезбедија пласман на финалната вечер на натпреварот за Песна на Евровизија кој се одржува во Тел Авив. Израелскиот главен град и донесе среќа на Тамара која настапи со песната (Proud). Северна Македонија последен пат се најде во финалето со настапот на Калиопи во 2012 година. 
„Ние сме многу горди. Јас сум многу горда на мојот тим, на мојата земја. Бидете горди и никогаш не ја кријте вашата големина“, порача Тамара на прес-конференцијата по настапот. 

DW.COM

Поврзана содржина

Реклама