Талибанците не преговараат за јужнокорејците | Вести | DW | 29.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Талибанците не преговараат за јужнокорејците

*

Грабнувачите на 22 јужно корејски државјани во Авганистан соопштија дека веќе нема да преговараат со авганистанските власти. За натамошни преговори нема место, изјави лидер на талибанските бунтовници. Единствениот пат за нивно ослободување е исполнувањето на барањето за пуштање од затвор на нивните соборци.