Талибанските милитанти подготвени на преговори со јужнокорејските власти | Вести | DW | 03.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Талибанските милитанти подготвени на преговори со јужнокорејските власти

*

Властите во Кабул изјавија дека талибанските милитанти кои држат во заложништво 21 јужнорејски државјани, изразиле подготвеност за директни преговори со јужнокорејските власти. Киднаперите досега убија двајца заложници. Тие бараат ослободување на нивните соборци од затвореите во Авганистан.