Така се крчкаше ајварот | Сите содржини | DW | 18.09.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Балкан

Така се крчкаше ајварот

Луѓето во околината на Лесковац немаат дилема - тука, велат тие, се прави најдобар ајвар на светот. Репортерката на ДВ преку својот објектив го забележа долгиот и сложен процес на производство на „лесковачкиот кавијар“.

Прочитај го и ова