Тадиќ: Контакт-групата не е легитимна да решава за Косово | Вести | DW | 22.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Тадиќ: Контакт-групата не е легитимна да решава за Косово

*

Српскиот претседател Борис Тадиќ и’ го оспори легитимитетот на Контакт-групата да решава за идниот статус на Косово. Тоа може да го стори исклучиво институција како Советот за безбедност на ОН, изјави Тадиќ во Белград.