Тадиќ - демант | Вести | DW | 24.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Тадиќ - демант

Кабинетот на српскиот претседател, Борис Тадиќ, денеска демантираше дека одржал средба со премиерот Воислав Коштуница на која било договорено Коштуница да биде мандатар за новиот состав на владата. Весникот ”Блиц” објави дека Тадиќ и Коштуница постигнале договор вториот да биде шеф на новата влада, а Демократската партија на Тадиќ да има мнозинство мнистри во новиот кабинет.