Тадиќ во Швајцарија | Вести | DW | 05.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Тадиќ во Швајцарија

*

Претседателот на Србија Борис Тадиќ денеска во Швајцарија ќе се сретне со германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер. Како што е најавено, главна тема на разговорите ќе биде породолжувањето на преговорите за Косово. Инаку на претседателот на Србија,Тадиќ синоќа во Локарно му беше врачена Европската награда за политичка култура. Нагрдата ја доделува фондацијата на најголемата швајцарска издавачка куќа.