Тадиќ бара извинување за страдањата и на српските цивили | Вести | DW | 25.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Тадиќ бара извинување за страдањата и на српските цивили

*

Српскиот претседател Борис Тадиќ по синоќешниот разговор со рускиот претседател Владимир Путин изјави дека независноста на Косово за Србија не претставува никакво компромисно решение. По неговото јавно извинување за злосторствата на србите врз хрватскиот народ, Тадиќ ги повика и останатите негови колеги од земјите од поранешна Југославија да го сторат истото и за страдањата на српските цивили.