С. Кореја го пропушти рокот | Вести | DW | 14.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

С. Кореја го пропушти рокот

Северна Кореја не го почитуваше рокот за исклучување на својот атомски реактор Јонгбјон. САД и други земји уште еднаш апелираа до владата во Пјонгјанг да ги изврши своите обврски од договорот постигнат во февруари на шестпартитните разговори во Пекинг. Во противпотег, според тој договор, Северна Кореја треба да добие обемни испораки на енергија.