Супа „а ла Меркел“ | Сите содржини | DW | 25.12.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Супа „а ла Меркел“

Верувале или не и рецептот за омиленото јадење на германската канцеларка започнува со традиционалната реченица од македонската кујна: ќе запржите главица кромид... Добар апетит!

Гледај видео 01:35
Now live
01:35 минути