Судир на париската полиција со хулигани | Вести | DW | 28.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Судир на париската полиција со хулигани

Париската полиција употеби солзавец за да ги растера стотината хулигани кои правеле штета на северна железничка станица во градот. Дел од младите хулигани превртеле повеќе контејнери,искршиле повеќе прозорци и запалиле еден инфо пункт на станицата. Уапсени се повеќе лица. Причината за инцидентот е најверојатно кавга која настанала при контрола на еден патник без билет, кој потоа бил приведен.