Судир на нафтени платформи со повеќе загинати | Вести | DW | 25.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Судир на нафтени платформи со повеќе загинати

*

Во судир на две нафтени платформи во заливот Мексико загинаа најмалку 18 работници.Повеќе нивни колеги се водат за исчезнати.По судирот,предизвикан од бура,во морето истекува нафта.Државниот концерн Пемекс работи на поправка на оштетените инсталации.