Судир на возови кај Диселдорф | Старт | DW | 06.12.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Судир на возови кај Диселдорф

Десетици лица се повредени, три од нив потешко откако патнички воз удри во товарен воз, кој стоел на шините кај местото Мербуш во близина на Диселдорф.

Гледај видео 00:33