Судири меѓу мигрантите и полицијата во Идомени | Сите содржини | DW | 19.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Судири меѓу мигрантите и полицијата во Идомени

Вчера дојде до нови жестоки судири меѓу мигрантите кои се заглавени во бегалскиот камп во Идомени и грчката полиција која мораше да употреби солзавец и шок-бомби за да ја смири состојбата.

Гледај видео 01:18
Now live
01:18 минути

Прочитај го и ова