Судири во појасот на Газа | Вести | DW | 27.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Судири во појасот на Газа

Израелското воздухопловство повторно нападна цели во појасот на Газа. Има најмалку петмина загинати Палестинци и исто толку повредени. Двајца Палестинци се убиени во престрелка со израелската полиција во Источен Ерусалим. Хамас ги означи израелските напади како објава на војна и се закани дека тие можат да влијаат врз судбината на израелскиот војник Гилад Шалит, кој веќе речиси една година е заложник на радикални палестинци.