Судири во Идомени | Старт | DW | 10.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Судири во Идомени

Во импровизираниот бегалски камп кај Идомени во Грција дојде до судири меѓу Авганистанци, Курди и Пакистанци. Полицијата употреби солзавец за да ги смири.

Гледај видео 01:56
Now live
01:56 минути