Судири во бегалскиот камп во Либан | Вести | DW | 02.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Судири во бегалскиот камп во Либан

Жестоките судири меѓу либанската армија и екстремистите во палестинскиот бегалски камп Нахр ел Баред продолжуваат и денеска,во нив загинаа 19 лица,вклучувајќи и тројца либански војници.Либанската армија уништила важен пункт на радикаланата палестинска група Фатах ел Салам, соопштија либанските безбедносни кругови.Групата се противи и натаму на барањата на либанската армија за предавање.Судирот почна на 20 мај,кога екстремистите ограбија банка во Триполи.