Суверена проба на Јана Бурческа | Старт | DW | 11.05.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Суверена проба на Јана Бурческа

Македонската претставничка Јана Бурческа денеска со изведбата на песната Dance Alone, ќе се обиде да обезбеди место во финалето на годинешниот Избор на песна на Евровизија. Еден поглед на пробите говори дека таа е подготвена за предизвикот.

Гледај видео 00:39