Студен снежен бран во Македонија | Панорама | DW | 27.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Студен снежен бран во Македонија

Снежни врнежи проследени со ниски температури зафатија голем дел од Македонија. Во главниот град Скопје од вчера сообраќајот се одвива отежнато. На главните патни правци движењето е проблематично

Метеоролозите велат дека студеното време со температури под нулата и врнежи од снег ќе продолжи до петок. Затоплување се очекува од викендот. На планинските патни правци и превои забрана за движење има за тешките товарни возила.
Улиците во Скопје се затрупани од снегот. Градските власти ги повикуваат граѓаните да си го исчистат снегот пред домовите, а тие се жалат дека градот не прави доволно за чистење на снегот.

Гледај видео 01:15

Скопје завеано од снег

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама