Студенти од Србија и од Косово заедно во Куманово | Теми | DW | 12.06.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Студенти од Србија и од Косово заедно во Куманово

Студенти од Белград и од Приштина, родени 1991 година во годината на бомбардирање и војна, го направија првиот чекор. Се запознаа и се дружеа на неутрална територија, во Скопје и во Куманово, во рамки на на проектот на Дојче веле „Генерација 99“.

Гледај видео 02:11

Прочитај го и ова