Струшките вечери на поезијата се селат во Скопје и во Охрид. | Теми на денот | DW | 17.08.2004
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Струшките вечери на поезијата се селат во Скопје и во Охрид.

Отворањето и Поетските мостови ќе се одржат во главниот град а доделувањето на ловоровиот Венец во Охрид. Ова е денешна реакција на Управниот одбор на Вечерите по синоќешната конечна одлука на струшкиот Кризен штаб да не прифати одржување на оваа поетска манифестација како дел од отпорот кон власта за воспоставувањето на новите општински граници во Струга.

Реклама